به دلیل نوسانات شدید ارز قیمت های سایت بروز نبوده و جهت اطلاع از قیمت ها تماس بگیرید .

تلویزیون مطمئناً یکی از تأثیرگذارترین ابزار های زمان ما است. از طریق تلویزیون شما می توانید به اخبار، ورزش، سرگرمی، اطلاعات و تبلیغات دسترسی داشته باشید.به دلیل رقابت بالای شرکت های سازنده ی تلویزیون روزانه تلویزیون های بیشتر و با قابلیت های بالاتر وارد بازار می شوند. یکی از این قابلیت های توانایی دیدن تصاویر به صورت سه بعدی 3D می باشد. که در حال حاضر با به کار بردن عینک های سه بعدی این امر امکان پذیر است. این تلویزیون ها علاوه بر تصاویر سه بعدی قادر به پخش تصاویر دو بعدی به صورت عالی می باشند.


تلویزیون های سه بعدی تقریبا از بازار لوازم های خانگی خارج شده اند. که در واقع خبری غم انگیز برای کسانی است که طرفداران تلویزیون های سه بعدی هستند. اما زمان آن رسیده است که با واقعیت هایی روبرو شوید. در حقیقت از سال 2016 به بعد هیچ تلویزیون سه بعدی ساخته نمی شود و تولید کننده های تلویزیون تقریبا ساخت آنها را متوقف کرد اند.

خرید تلویزیون از بانه


تلویزیون سه بعدی چگونه کار می کنند؟

چندین روش مختلف برای ساختن یک تلویزیون سه بعدی وجود دارد، اما همه آنها از یک اصل اساسی استفاده می کنند: آنها باید دو تصویر جداگانه و متحرک تولید کنند و یکی از آنها را به چشم چپ بیننده و دیگری را به سمت چشم راست بفرستند. برای ایجاد تصویر مناسب سه بعدی، تصویر چشم چپ نباید توسط چشم راست دیده شود، و برعکس تصویر چشم راست نباید توسط سمت چپ دیده شود.


ساده ترین راه برای دستیابی به این هدف، نمایش دو تصویر متفاوت در صفحه تلویزیون (یکی برای چشم چپ و دیگری برای سمت راست) و استفاده از عینک های سه بعدی خاص توسط بیننده. فناوری سه بعدی که اکثر مردم دیده اند شامل عینک سه بعدی با لنزهای رنگی قرمز و آبی متمایل به سبز می باشد که به عینک آناگلیف یا سه بعدی معروف است.


چرا از این دو رنگ استفاده می شود؟ لنز قرمز یک فیلتر نوری است که تنها از طریق آن می توان نور قرمز را عبور داد، در حالی که لنز دیگر عبور هر رنگ نوری را به جز قرمز امکان پذیر می کند. نکته این است که هر چشم اجازه دیدن بخش هایی از تصویر را که توسط دیگری مشاهده نمی شود دارد، بنابراین هر چشم تصویری متفاوتی می بیند.


تلویزیون های سه بعدی سرنوشتشان قبل از به دست گرفتن بازار توسط سه عامل زیر تعیین شد.

• زمان بندی ناگوار عرضه به بازار

• عینک گران قیمت و نامناسب

• هزینه های اضافی


عینک سه بعدی

برای مشاهده فیلم سه بعدی در یک تلویزیون سه بعدی، شما مجبور به استفاده از عینک مخصوص هستید. و از این طریق، استانداردهای رقابتی وجود داشتند که تعیین می کردند از کدام عینک استفاده کنید.


برخی از سازندگان تلویزیون برند سونی، پاناسونیک و سامسونگ سیستمی را تحت عنوان دیافراگم فعال active shutter به کار گرفتند. لنز عینک های اکتیو دارای شاتر LCD می باشد. با این سیستم، بینندگان برای ایجاد تصویر سه بعدی باید از عینک هایی استفاده می کردند که دارای دیافراگم هایی است که به صورت متناوب همزمان با تصاویر چشم چپ و راست که متناوب در تلویزیون نمایش داده می شوند باز و بسته می شد. با این حال، تولید کنندگان دیگر تلویزیون های سه بعدی ال جی و ویزیو سیستمی را تحت عنوان سیستم قطبی منفعل passive polarized به کار گرفتند، که در آن تلویزیون هر دو تصویر سمت چپ و راست را همزمان نمایش می دهند و عینک های مورد نیاز از قطبش برای ارائه تصویر سه بعدی استفاده می کنند.


با این حال، یکی از مشکلهای اصلی تلویزیون های سه بعدی این است که عینک های آنها با هر سیستمی قابل تعویض نیستند. اگر شما صاحب یک تلویزیون سه بعدی هستید که به عینک فعال نیاز داشت، نمی توانید از عینک های منفعل استفاده کنید و برعکس. یا عینک های تلویزیون های سه بعدی پاناسونیک ممکن است برای تلویزیون های سه بعدی سامسونگ کار نکنند زیرا دارای الزامات همگام سازی متفاوت می باشد.


مشکل دیگر در مورد عینک سه بعدی هزینه آنهاست.عینک های غیرفعال نسبت به عینک های فعال ارزان قیمت تر اند. برای یک خانواده 4 نفری یا بیشتر، یا اگر یک خانواده به طور مرتب هر شب بخواهند فیلم ببینند هزینه ی بسیار بالایی دارد.


هزینه های اضافی

علاوه بر هزینه خرید تلویزیون سه بعدی و عینک، برای دسترسی به تصویر سه بعدی نیاز به خرید دستگاه پخش دیسک Blu-ray با قابلیت استفاده از فناوری سه بعدی و یا خرید یک جعبه کابل و ماهواره می باشد. باید اطمینان حاصل کنید که تلویزیون سه بعدی جدید شما با هر برنامه ی اینترنتی جدیدی که ارائه می شود سازگار باشد.


مشکل دیگر تلویزیون سه بعدی این است که تصاویر آنها بسیار کم نورتر از تصاویر تلویزیون های دو بعدی هستند.


دیده نشدن تصاویر سه بعدی

ایراد دیگر تلویزیون های سه بعدی این است بعضی افراد در صورت استفاده از عینک های سه بعدی دچار سردرد شدید می شوند و یا نمی توانند تصاویر سه بعدی را مشاهده کنند. اما تولید کنندگان تلویزیون در آینده تلویزیون هایی سه بعدی تولید می کنند که نیازی به عینک های سه بعدی نداشته باشند. اگر نخواهید تصاویر سه بعدی ببینید می توانید تصاویر سه بعدی با کیفیت بالا مشاهده کنید.


اگر قصد خرید تلویزیون از بانه را دارید می توانید با مراجعه به بخش محصولات و سپس تلویزیون ، انواع مدل های تلویزیون با برند های گوناگون را مشاهده و پس از مقایسه آن ها با یکدیگر اقدام به خرید تلویزیون از بانه و از فروشگاه نیدوکالا نمایید. تلویزیون های موجود در نیدوکالا دارای تضمین کیفیت و اصالت کالا می باشد و قیمت آن ها به مراتب پایین تر از سایر فروشگاه ها می باشد.


مقالات و دانستنی ها

برچسب مصرف انرژی چیست؟

برچسب ها اطلاعاتی مانند شرکت سازنده و تهیه کننده محصول در بازار، مدل، برچسب مصرف انرژی، مصرف سالانه انرژی در کیلووات ساعت و موارد دیگر مهمی را در اختیار ما قرار می دهند.

ادامه مطلب
خرید کولرگازی با توجه به متراژ محیط

از مهمترین مسائل پیش از خرید کولر گازی بررسی متراژ محیطی است که می خواهیم به وسیله کولر گازی آن جا را خنک کنیم.چنانچه ظرفیت کولر گازی کمتر از مقدار متراژ محیط باشد عملا خریدی بی فایده انجام داده ایم و نمی توانیم محیط را به میزان دلخواه خنک نماییم و عملکرد کولر گازی مناسب نخواهد بود.

ادامه مطلب
راهنمای خرید کولر گازی

امروزه از کولر گازی بیشتر از گذشته استفاده می شود و عده ی زیادی قصد خرید آن را دارند.وجود برند ها و مدل های مختلفی که امروزه در بازار موجود است ممکن است افراد را دچار سردرگمی کند.به همین علت نیاز است تا با انواع مختلف آن آشنایی کامل بدست آورده و با اطلاعات و آگاهی کامل از انواع مدل ها و بر اساس نیاز خود اقدام به خرید آن نماییم.

ادامه مطلب
راهنمای خرید تلویزیون

تلویزیون در هر خانه ای از مهم ترین اولویت ها و ضروریات می باشد.با توجه به اینکه امروزه مدل ها و برند های بسیار متنوعی از تلویزیون در بازار موجود می باشد نیاز به یک راهنمای کلی جهت خرید این وسیله می باشد تا بتوان بر اساس بودجه ای که در اختیار می باشد بهترین خرید را انجام دهیم

ادامه مطلب