به دلیل نوسانات شدید ارز قیمت های سایت بروز نبوده و جهت اطلاع از قیمت ها تماس بگیرید .

از مهمترین مسائل پیش از خرید کولر گازی بررسی متراژ محیطی است که می خواهیم به وسیله کولر گازی آن جا را خنک کنیم.چنانچه ظرفیت کولر گازی کمتر از مقدار متراژ محیط باشد عملا خریدی بی فایده انجام داده ایم و نمی توانیم محیط را به میزان دلخواه خنک نماییم و عملکرد کولر گازی مناسب نخواهد بود.


ظرفیت کولر گازی را با BTU تعیین می شود که نشان دهنده میزان ظرفیت کولر گازی بر اساس متراژ است. با استفاده از جدولی که در پایین قرار داده شده است می توان میزان BTU مناسب بر اساس متراژ را مشاهده نمایید.با یک محاسبه ساده می توان ظرفیت مناسب کولر گازی خود را تعیین و سپس اقدام به خرید کولر گازی از بانه نمایید. همچنین شما می توانید جهت خرید کولر گازی با ظرفیت مناسب برای متراژ محیط خود از کارشناسان ما کمک بگیرید.


انتخاب ظرفیت کولر گازی با توجه به متراژ محیط

همانطور که پیش تر گفتیم ، مهم ترین ملاک جهت خرید کولر گازی میزان ظرفیت سرمادهی آن با توجه به فضای محیط است.به منظور درک بهتر این موضوع در این جا توضیحاتی درباره سیستم تولید سرمای کولرگازی ارائه داده می شود.


کمپرسور کولر همانند یک پمپ وظیفه خود را انجام می دهد و به منظور فشرده سازی گاز استفاده می شود. با توجه به این که گاز ها دمای جوش پایینی دارند ، هنگامی که در حالت مایع هستند از دمای پایینی برخوردارند.همانطور که ممکن است تا به حال به سیلندر گاز مایع دست زده باشید مشاهده خواهید کرد که سیلندر خنک می باشد.


وظیفه کمپرسور فشرده سازی گاز مبرد می باشد تا تبدیل به مایع شود.پس از انجام این کار و تبدیل شدن به گاز مایع که از درجه حرارت پایین برخوردار است به سمت پنل کولرگازی فرستاده می شود و این هوان با منتقل شدن در فضای اتاق ، محیط اتاق را خنک می نماید.این چرخه تا هنگامی که هوای اتاق خنک شود ادامه پیدا خواهد کرد.


BTU چیست؟

حروف اختصاری BTU مخفف عبارت British Thermal Unit می باشد. BTU خود واحد اندازه گیری دما که به وسیله انگلیسی ها اولین بار تعیین شد ، مورد استفاده قرار می گیرد و در اصطلاح میزان قدرت خنک کنندگی دستگاه کولرگازی را با توجه به میزان متراژ محیطی که کولر گازی در آن استفاده شده است مشخص می نماید. BTU به عوامل دیگری نیز بستگی دارد اما مهم ترین دلیل برای تعیین آن مساحت و متراژ محیط می باشد.هرچه میزان BTU بیشتر باد ، کولر گازی از قدرت بیشتری جهت سرمادهی برخوردار می باشد.


حال که با کلیات ظرفیت های کولر گازی جهت استفاده در فضا ها با متراژ ها گوناگون آشنا شدید ، جدول انتخاب کولرگازی بر اساس متراژ را برای شما آماده کرده ایم تا بر اساس متراژ حدودی فضای خود اقدام به خرید کولر گازی نمایید.چنانچه قصد خرید کولر گازی از بانه را دارید ، می توانید با مشاوران فروشگاه نیدوکالا تماس حاصل فرمایید و یا انواع مختلف کولر گازی های با برند ها و ظرفیت های گوناگون را در سایت مشاهده کرده و پس از مقایسه آن ها با یکدیگر اقدام به خرید کولر گازی ایده آل خود نمایید.خرید کولرگازی از بانه


هنگام خرید انواع کولرگازی به اعداد روی آن می بایست دقت کرده و بر اساس این جدول خرید ایده آلی داشته باشید.البته به این نکته می بایست توجه کرد که نسبت های داخل جدول برای شرایط ایده آل می باشد.چنانچه بطور مثال منزل یا محل کار شما آفتاب گیر باشد می بایست ظرفیت بالاتری از کولرگازی را برای خرید انتخاب نمایید.


مهمترین عوامل تاثیر گذار بر BTU کولرگازی ها

• مساحت فضایی که می خواهیم از کولرگازی استفاده نماییم

• آب و هوای محل مورد استفاده

• طبقات ساختمان (طبقه آخر معمولا گرم ترین نقطه ساختمان می باشد)

• موقعیت جغرافیای ساختمان و شمالی یا جنوبی بودن آن

• محل قرارگیری آشپزخانه به هنگام استفاده از وسایل گرمازا مانند اجاق گاز

• تعداد در و پنجره استفاده شده در فضای مور نظر

• عایق بندی ساختمان

• تعداد افرادی که در فضای مورد نظر ساکن هستند.

• کاربری فضای مورد نظر از نظر مسکونی ، اداری ، عمومی و...


نتیجه گیری پایانی

با توجه به توضیحاتی که داده شد می توان گفت مهم ترین عامل برای تعیین BTU کولرگازی متراژ محیط می باشد که بر اساس آن می توان خرید ایده آلی داشت.علاوه بر این چنانچه کولرگازی ایده آلی را انتخاب نماییم در مصرف برق و هزینه های آن به میزان بسیار زیادی صرفه جویی به عمل خواهد آمد.نکته ی دیگری که می بایست مدنظر قرار داد این است که اگر کولرگازی با ظرفیت مناسبی را انتخاب نماییم ، استهلاک قطعات کولرگازی به دلیل استفاده مناسب آن به میزان قابل توجهی پایین خواهد آمد و دستگاه عمر بیشتری خواهد داشت.


فروشگاه نیدوکالا ارائه دهنده محصولات و لوازم خانگی از بانه می باشد.تمامی محصولات و برند های روز دنیا با شرط اصالت کالا در این فروشگاه قابل خرید بوده و مهم ترین مزیت آن قیمت بسیار پایین تر نسبت به سایر فروشگاه ها است.اگر قصد خرید کولر گازی از بانه را دارید می توانید انواع مدل های این محصول را در فروشگاه نیدوکالا مشاهده و با مقایسه آن ها با یکدیگر اقدام به یک خرید ایده آل نمایید.


مقالات و دانستنی ها

راهنمای خرید یخچال

یکی از مهم ترین و گران ترین وسایل خانه یخچال و فریزر می باشد و می بایست طول عمر بالایی داشته باشد و حداقل تا 10 سال قابل استفاده باشد.به همین علت جهت خرید این وسیله می بایست دقت بیشتری به عمل آید و وقت کافی جهت تحقیق و انتخاب آن گذاشت.

ادامه مطلب
خرید کولرگازی با توجه به متراژ محیط

از مهمترین مسائل پیش از خرید کولر گازی بررسی متراژ محیطی است که می خواهیم به وسیله کولر گازی آن جا را خنک کنیم.چنانچه ظرفیت کولر گازی کمتر از مقدار متراژ محیط باشد عملا خریدی بی فایده انجام داده ایم و نمی توانیم محیط را به میزان دلخواه خنک نماییم و عملکرد کولر گازی مناسب نخواهد بود.

ادامه مطلب
راهنمای خرید تلویزیون

تلویزیون در هر خانه ای از مهم ترین اولویت ها و ضروریات می باشد.با توجه به اینکه امروزه مدل ها و برند های بسیار متنوعی از تلویزیون در بازار موجود می باشد نیاز به یک راهنمای کلی جهت خرید این وسیله می باشد تا بتوان بر اساس بودجه ای که در اختیار می باشد بهترین خرید را انجام دهیم

ادامه مطلب
راهنمای خرید کولر گازی

امروزه از کولر گازی بیشتر از گذشته استفاده می شود و عده ی زیادی قصد خرید آن را دارند.وجود برند ها و مدل های مختلفی که امروزه در بازار موجود است ممکن است افراد را دچار سردرگمی کند.به همین علت نیاز است تا با انواع مختلف آن آشنایی کامل بدست آورده و با اطلاعات و آگاهی کامل از انواع مدل ها و بر اساس نیاز خود اقدام به خرید آن نماییم.

ادامه مطلب