به دلیل نوسانات شدید ارز قیمت های سایت بروز نبوده و جهت اطلاع از قیمت ها تماس بگیرید .

برچسب ها اطلاعاتی مانند شرکت سازنده و تهیه کننده محصول در بازار، مدل، برچسب مصرف انرژی، مصرف سالانه انرژی در کیلووات ساعت و موارد دیگر مهمی را در اختیار ما قرار می دهند.


تاریخچه ی کوتاهی بر برچسب های مصرف انرژی

برچسب مصرف انرژی برای اولین بار در سال 1995 مورد استفاده قرار گرفتند، اما در آن زمان فقط برای یخچال فریزر، ماشین لباسشویی و ماشین ظرفشویی كاربرد داشتند. اما با گذشت سال ها برچسب مصرف انرژی برای فرها، تلویزیون ها، سیستم های تهویه هوا و غیره نیز به کار برده شدند.


برچسب مصرف انرژی چیست؟

امروزه به کار بردن برچسب های مصرف انرژی با توجه به دستورالعمل اتحادیه اروپا EEC/75/92 اجباری می باشد. این برچسب ها نشان دهنده ی کارامدی و کیفیت لوازم خانگی از لحاظ انرژی می باشند. داشتن رتبه خوب در برچسب های مصرف انرژی لوازم خانگی موجب می شود که یخچال، ماشین لباسشویی یا ماشین ظرفشویی شما کارآمدتر بوده، مصرف انرژیشان کمتر بوده و در مصرف انرژی صرفه جویی کرده و موجب می شوند هزینه ی کمتری برای انرژی بپردارید.


علاوه بر اینها برچسب انرژی بیانگر شرکت سازنده و مدل وسیله الکتریکی نیز می باشند. برچسب مصرف انرژی فقط برای وسایل الکتریکی به کار نمی رود برای هر وسیله ای که انرژی مصرف می کند مانند ماشین نیز استفاده می شود.

برچسب مصرف انرژی


چرا راندمان انرژی اهمیت دارد؟

وسایل کارآمد انرژی از انرژی کمتری برای رسیدن به همان سطح عملکرد نسبت به مدلهای مشابه با همان اندازه یا ظرفیت استفاده می کنند. هرچه یک مدل کارآمدتر باشد، انرژی کمتری نیز مصرف خواهد کرد و هزینه کار با آن نیز کمتر خواهد بود.


برچسب مصرف انرژی اروپا (اجباری)

برچسب های انرژی اتحادیه اروپا از A تا G چه معنایی دارند؟ در برچسب انرژی اتحادیه ی اروپا، محصولات را از A (کارآمدترین) تا G (کمترین کارآمدی و کیفیت) رتبه بندی می کنند و طبق قانون اروپا محصولات زیر بایستی دارای برچسب مصرف انرژی باشند:

ماشین لباسشویی، خشک کن ها

خشک کن های چرخشی

یخچال فریزر

ماشین ظرفشویی

اجاق های برقی

لامپ های کم مصرف

سیستم های تهویه هوا


یخچال ها و فریزرها دارای دو رتبه اضافی A+ و A++ هستند. و از اواخر سال 2011، رتبه بندی های جدید انرژی A +، A++ و A+++ برای همه مدل های جدید یخچال فریزر ها، ماشین های لباسشویی و ماشین های ظرفشویی موجود در بازار اجباری است.


شاخص مصرف انرژی: بیشترین و کمترین میزان کارآمدی وسایل الکترونیکی

این نوع طراحی منطق چراغ راهنمایی را تقلید می کند و رنگ ها را از حداکثر کارآیی (سبز) تا حداقل سطح (قرمز) توصیف می کند. و میزان مصرف نسل های مختلف لوازم خانگی را با هم مقایسه می کند. قسمت های بالا و پایین این مقیاس توسط A+++ (داشتن بهترین کارایی و کیفیت) و D (دستگاه هایی که در حال منسوخ شدن هستند) نشان داده شده است.


وسایل اکترونیکی با مصرف انرژی بسیار کارآمد:

A+++ سبز تیره، نشان دهنده مصرف انرژی کمتر از 25٪ می باشد.

A++ با رنگ سبز متوسط​، نمادی از مصرف کمتر از 30٪ است.

A+ رنگ سبز کم رنگ که نشانه ی مصرف انرژی بین 30 تا 42 درصد تخمین زده می شود.

وسایل اکترونیکی با مصرف انرژی نسبتاً کارآمد:

الف) A رنگ زرد، با 42 تا 55 درصد مصرف انرژی، مصرف متوسط ​​انرژی را نشان می دهد.

ب) B رنگ نارنجی که نشان دهنده ی 55 تا 75 درصد مصرف انرژی می باشد.

وسایل اکترونیکی با راندمان پایین مصرف انرژی:

ج) C رنگ نارنجی روشن، میزان مصرف آنها بین 75 تا 90 درصد است.

د) D رنگ قرمز که نشان می دهد میزان مصرف انرژی دستگاه بین 90٪ تا 100٪ می باشد.


برچسب مصرف انرژی چگونه محاسبه می شود ؟

شرکت های تولید کننده برچسب های مصرف انرژی بر اساس قوانینی که دولت وضع می کند برچسب مصرف انرژی را محاسبه می کنند. انجام آزمایش هایی برای براورد این محاسبات اجباری می باشد زیرا بدون برچسب انرژی محصول مورد نظر نمی تواند به فروش برسد.


انواع برچسب های انرژی :

برچسب انرژی سوئیس: کشور سویس به دلیل عدم عضویت در اتحادیه اروپا دارای قوانین خاصی برای برچسب های مصرف انرژی می باشد. در سوئیس برای بیشتر وسایل نسبت به اتحادیه اروپا برچسب انرژی اجباری است. برچسب انرژی سوئیس در کل شبیه اتحادیه اروپا می باشد.


ستاره انرژی: برچسب ستاره یک برچسب آمریکایی می باشد که ریشه آن مربوط به صفحات کامپیوتری می باشد. ستاره انرژی نشان می دهد که با یک ومحصول کارآمد از لحاظ مصرف انرژی روبه رو هستیم.


چقدر با وسایل دارای برچسب انرژی A پس انداز می کنید ؟

بیایید به ابتدا برگردیم: شما یک لوازم خانگی خریداری می کنید و صرفاً و منحصراً به جنبه های فنی و قیمت آن توجه می کنید که یک اشتباه بسیار بزرگ می باشد.


چک کردن برچسب انرژی باعث صرفه جویی در هزینه شما خواهد شد. بدون شک یک وسیله کارآمدتر ممکن است گران تر باشد، اما با مصرف کمتر انرژی هنگام دریافت قبض برق خود این تفاوت قیمت را مشاهده می کنید.


با توجه به نکاتی که گفته شد ، یکی از مهم ترین کارها در هنگام خرید لوازم خانگی دقت به برچسب مصرف انرژی آن می باشد.فروشگاه نیدوکالا ارائه کننده محصولات و لوازم خانگی از بانه این با در نظر گرفتن این امر تمامی محصولات خود را به فروش می رساند.اکر قصد خرید لوازم خانگی از بانه را دارید می توانید بهترین و جدید ترین محصولات را در فروشگاه نیدوکالا با یکدیگر مقایسه نموده و اقدام به خرید ایده آل خود با مناسب ترین قیمت ها نمایید.


مقالات و دانستنی ها

تلویزیون هوشمند چیست؟

لوازمی که امروزه دارای ویژگی های خاصی هستند تا به وسیله آن ها سبک زندگی تغییر نماید اسمارت Smart یا هوشمند نام دارند.یکی از این لوازم نیز تلویزیون هوشمند می باشد.در این مقاله قصد داریم نکاتی درباره این مدل تلویزیون ها بیان کنیم تا در صورتی که قصد خرید تلویزیون هوشمند را دارید ، آگاهی کاملی نسبت به این وسیله داشته باشید

ادامه مطلب
برچسب مصرف انرژی چیست؟

برچسب ها اطلاعاتی مانند شرکت سازنده و تهیه کننده محصول در بازار، مدل، برچسب مصرف انرژی، مصرف سالانه انرژی در کیلووات ساعت و موارد دیگر مهمی را در اختیار ما قرار می دهند.

ادامه مطلب
راهنمای خرید یخچال

یکی از مهم ترین و گران ترین وسایل خانه یخچال و فریزر می باشد و می بایست طول عمر بالایی داشته باشد و حداقل تا 10 سال قابل استفاده باشد.به همین علت جهت خرید این وسیله می بایست دقت بیشتری به عمل آید و وقت کافی جهت تحقیق و انتخاب آن گذاشت.

ادامه مطلب
راهنمای خرید تلویزیون

تلویزیون در هر خانه ای از مهم ترین اولویت ها و ضروریات می باشد.با توجه به اینکه امروزه مدل ها و برند های بسیار متنوعی از تلویزیون در بازار موجود می باشد نیاز به یک راهنمای کلی جهت خرید این وسیله می باشد تا بتوان بر اساس بودجه ای که در اختیار می باشد بهترین خرید را انجام دهیم

ادامه مطلب